Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’ne Bir Ödül Daha

 

 

Adana (ÇÜHM) -

15.08.2014

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması”na katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın mansiyon ödülü alarak Cern’e (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) gitme hakkı kazandı. 

3. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve 3. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. 

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışma, sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomotiv tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabildiği, "Ar-Ge Proje Pazarı" ve "Komponent Tasarım Yarışması" olmak üzere iki farklı etkinlikle tamamlandı.

 

Alkım Aydın’a Mansiyon Ödülü
3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışmasına katılan Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın da, “Mekanik-Fonksiyonellik” dalında “Elastik Motor Kaputu” isimli projesi ile mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Hem Ödül Aldı Hem de Cern’i Ziyaret Etti
Düzenlenen törenle ödülünü alan Çukurova Üniversitesi Öğrencisi Alkım Aydın, ayrıca sosyal medyada etkinlikle ilgili sorulara en hızlı ve doğru cevap veren iki kişiden biri olarak İsviçre’de bulunan Dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarı Cern’i ziyaret etme hakkı kazandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi imzasıyla davet edilen Alkım Aydın, iki gün boyunca Cern’de incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi