Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi ile Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Alanında Protokol İmzaladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

11.04.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) arasında, gebe Suriyeli sığınmacılara yönelik sağlık alanında protokol imzaladı. Protokolle anne ve bebek ölümlerinin azaltılması amaçlanıyor.

Projenin protokolü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Dünya Sağlık Örgütü Türkiye temsilcisi Dr. Pavel Ursu’nun katılımıyla imzalandı.

 “Şanlıurfa İlinde Yaşayan Suriyeli Göçmen ve Yerleşik Olan riskli Gebelere Evde Sağlık Hizmeti Sunulması” Projesi Çukurova Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Akbaba koordinatörlüğünde ve Koordinatör Yardımcıları ÇÜ Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Nazlıcan ile Urfa il Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Aktaş yürütücülüğünde gerçekleştirilecek.

Proje Şanlıurfa’daki 100 Gebeyi Kapsayacak.
Proje, Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde yaşayan, geçici koruma altındaki Suriyeli gebelerin 100’ünü kapsayacak.  Çukurova Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleşecek projenin paydaşları Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve İnsani Sınırları Koruma Derneği olurken Dünya Sağlık Örgütü ise projeye destek veriyor.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi