Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ YMYO Dış Ticaret Programı Öğrencileri Serbest Bölgeyi Ziyaret Etti.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.06.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programı öğrencileri ders kapsamında Yumurtalık Serbest Bölgesi’ni ziyaret etti.

Dış Ticaret konularındaki temel bilgileri ve çağdaş yöntemleri öğrenmek, güncel konuları paylaşmak, yapılacak olan uygulamalarla öğrencilerin dış ticaret yönetimi fonksiyonları ile ilgili pratik deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla ÇÜ Yumurtalık Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Dış Ticaret Programı teorik eğitimin yanı sıra teknik gezilere de önem veriyor.

Bu kapsamda Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğretim elemanı Ayhan Saygı ve Dış Ticaret Programı Bölümü öğrencileri Yumurtalık Serbest Bölgesi’ne giderek ders konusunu yerinde inceledi.

Teorik Bilgilerin Yanı Sıra Pratikte Yaptılar.

Öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamada kullanabilmeleri için sektör-üniversite işbirliği sağlandığını ifade eden ÇÜ Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Elemanı Ayhan Saygı, “Çalışma alanı çok geniş olan bu programın mezunları; bankalarda, ithalat-ihracat, lojistik ve gümrük müşavirliği firmalarında, kısaca dış ticaret ile ilgili faaliyet gösteren tüm işletmelerde, bütün kamu kuruluşlarının ilgili departmanlarında çalışabilmektedirler.” dedi.

Teknik gezi kapsamında kendisi de ÇÜ İktisat 87 mezunu olan İşletme Müdürü Yusuf Dinçsoy öğrencilerle tek tek ilgilenerek bilgi ve birikimlerini paylaştı. Teknik gezi anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.


 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi