Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi “Değişim Programları Tanıtım Günü” Düzenledi.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

30.12.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış İlişkiler Birimi çatısı altında faaliyet gösteren Erasmus+, Mevlana ve Farabi Programları Koordinatörleri öğrencilere ve akademik personele yönelik bir günlük Tanıtım Günü düzenledi. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Tanıtım Günü’nde öğrencilere ve personele yönelik değişim programları tanıtıldı.

Farabi, Mevlana ve Erasmus+ Değişim Programları Anlatıldı

Dış İlişkiler Birimi Genel Koordinatörü Müge Ergin’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte sırasıyla Farabi Değişim Programı, Mevlana Değişim Programları ve Erasmus+ Değişim Programları hakkında bilgiler verildi. Farabi Değişim Programı Koordinatörü Neziha Kubilay, Farabi Değişim programı başvuru koşulları, yararlanıcı sayıları ve önümüzdeki akademik yıla yönelik bilgiler aktardıktan sonra Mevlana Koordinatörü Hamdi Ayyıldız, Mevlana Programlarını tanıttı. YÖK tarafından yapılan yeni düzenlemeler ve uygulamalara dikkat çeken Ayyıldız, “Her ne kadar Öğretim Elemanı Değişimi bir süreliğine askıya alınmış olsa da içinde bulunduğumuz akademik yıl için hala öğrenci başvuruları devam ediyor.” dedi.

Uzmanlar Öğrencilere Değişim Programlarını Tanıttı

YÖK tarafından yürütülen değişim programlarının tanıtımının ardından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus+ Yükseköğretim Programları hakkındaki bilgi Erasmus+ Kurum Koordinatörü Semra Sadık Krupka tarafından verildi. Diğer değişim programlarına göre farklılıkları ve işleyiş süreci hakkında da bilgi alan öğrenciler Öğrenim Hareketliliği sunumundan sonra Staj Hareketliliği hakkında Uzm. Aysun Özyol tarafından hazırlanan sunumu dinledi.

Hem sabah hem de öğleden sonra yapılan Değişim Programları Tanıtım Günü toplantıları sayesinde öğrenciler Değişim Programlarına başvuru yapmadan önce bilgi sahibi olma fırsatını elde etti. Sunumların ardından soru-cevap bölümünde öğrencilerin sorularını cevaplayan Dış İlişkiler ekibi, bundan sonraki toplantı takvimine göre Fakülte ziyaretleri gerçekleştireceklerini belirtti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi