Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Güzel Sanatlar Bölümü Deri El Sanatları Sergisi Büyük Beğeni Topladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.06.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Bölümü’nde seçmeli olarak Deri El Sanatları alanında on yılı aşkın süredir eğitim veren Öğretim Görevlisi Serdar İnözü, yıl içinde öğrencilerine aktardığı bilgi, beceri ve donanım sonucunda ortaya çıkan ürün ve eserleri,  düzenlediği sergiyle beğeniye sundu.

2014 – 2015 yılsonu sergilerini üniversite kampüs dışında Kütüphane Haftası, Portakal Çiçeği Karnavalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Turizm Haftası ve Tiyatro Festivallerine katılarak sergileyen Öğretim Görevlisi İnözü, son sergisini Çukurova Üniversitesi Kampüsünde açtı.

 

 

Yılın Son Sergisi Yapıldı

Eğitim öğretim yılı sonunda deri el sanatları sergilerini kampüs içinde devam ettiren Öğretim Görevlisi Serdar İnözü’nün açık hava sergileri ile büyük ilgi ve beğeni topladı. Sergiyi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan da ziyaret etti.

Sergilenen ürünler ile ilgili bilgi veren Öğretim Görevlisi İnözü şunları kaydetti;

“Gerçekleştirilen sergilerde çoğunlukla atık derilerin değerlendirilmesi ile üretilen kişisel kullanım malzemeleri olan çanta, kemer, cüzdan, anahtarlık, kalemlik ve benzeri ürünler yer alıyor. Ayrıca ev aksesuarları abajur, saat, çerçeve, satranç tahtası ve benzeri ürünlerde sergimizde bulunuyor. Bunun yanı sıra sanatsal ürün ve eser çalışmalarımız da var. Mask, tablo, deri rölyef ve benzeri sanatsal eserlerimizi de sergimizde sergilemekteyiz.”

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi