Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Öğrenciler Dilek Dükkânı’ndan Ücretsiz Alışveriş Yapabilecek

 

 

Adana (ÇÜHM) -

13.04.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Sosyal Yardımlaşma Programı ve Seyhan Soroptimist Kulübü önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Çukurova Üniversiteli yardıma ihtiyacı olan öğrenci ve personele destek olabilmek amacıyla ücretsiz giyim ve aksesuarlardan oluşan bir mağaza kuruldu. Ortak yürütülen proje ile kurulan giyim mağazasına “Dilek Dükkânı” adı verilirken mağazanın açılışını Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar yaptı.

Dilek Dükkânı Hizmete Girdi

Çukurova Üniversitesi’nde eğitim gören ve yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin giyim ve aksesuar ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamaya yönelik olarak başlatılan proje kapsamında Su Ürünleri Fakültesi’nin zemin katında “Dilek Dükkânı” kuruldu. Seyhan Soroptimist Kulübü üyelerinin desteği ile alınan, farklı tekstil ürünlerinden oluşan mağaza öğrencilerin ücretsiz alışveriş yapabileceği bir yer haline getirildi. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar Rektör, Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Senato Üyeleri ve kulüp yöneticilerinin katılımıyla “Dilek Dükkânı” hizmete girdi.

 

İhtiyaç Sahibi Öğrenci ve Personele Hizmet Verecek

Açılış konuşmasını yapan Su ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Gökçe Çukurova Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Programının ihtiyaç sahibi öğrenci ve personelin giyim ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kurulmuş bir program olduğunu hatırlatarak, bu program çerçevesinde Seyhan Soroptimist Kulübüyle birlikte Dilek Dükkânı projesini başlattıklarını söyledi. Proje kapsamında giyilebilir ya da kullanılabilir ikinci el giyim ve ev eşyalarını öğrenci veya personele dağıtılması amacıyla projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Doç. Dr. Gökçe projenin hayata geçmesinde katkı sağlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu'na ve Seyhan Soroptimist Kulübü’ne teşekkür etti.

Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Açelya Milli Ulular ise Çukurova Üniversitesi yönetimine teşekkür ederek proje sayesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin Dilek Dükkânı’ndan kolaylıkla yararlanabileceklerini söyledi.

 
 

Prof. Dr. Kibar: “Hayırlı ve Önemli Bir Proje.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar projeyi önemsediklerini belirterek birçok öğrencinin buradan yararlanacağı ve ihtiyacını gidereceğini söyledi. Projenin hayırlı bir proje olduğunu belirten Prof. Dr. Kibar, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

İlk Bağışı Rektör Prof. Dr. Kibar Takım Elbise İle Yaptı

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Gökçe, Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Açelya Milli Ulular ve davetliler kurdele keserek Dilek Dükkânı’nın açılışını gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar da ilk bağışı takım elbiseyle yaptı.  

 
 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi