Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ   Anasayfa
 
  Hakkımızda
  Gündemdekiler
  Etkinlikler
  Röportajlar
  Medyada ÇÜ
  Haber Arşivi
  Haber Bildirim Formu
  İletişim
 
Adres: Çukurova Üniversitesi Haber
Merkezi Sarıçam Adana
Telefon: +90 322 338 70 70
Dahili: 2016
Faks: +90 322 338 70 70
E-posta: habermerkezi@cu.edu.tr

Çukurova Üniversitesi'nden Diploma Eki Etiketi İmkanı

 

iletisim1



 

Adana (ÇÜHM) -

Mezun olan bütün öğrencilerine 2006 yılından bu yana ücretsiz İngilizce Diploma Eki veren Çukurova Üniversitesi, bu yıldan itibaren Diploma Eki Etiketi vermeye hak kazandı.


Yükseköğretim Kurumları tarafından diplomanın yanı sıra verilen tamamlayıcı bir belge olan diploma ekinin bilgi formatı; Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve UNESCO/CEPES ortaklığında oluşturulan bir kurul tarafından belirlenerek on bir Avrupa dilinde düzenleniyor. Öğrencilerin üniversite eğitimi sürecinde elde ettikleri beceriler, dereceler ve sertifikalar ile ilgili bilgileri içeren diploma eki hem öğrencilere hem de Yükseköğretim kurumlarına önemli imkanlar sağlıyor.


Üniversiteler için “mükemmellik belgesi” niteliğinde olan Diploma Eki Etiketi ise, diplomaların Avrupa Birliği düzeyinde kabul görmesini ve Avrupa Birliği kapsamındaki üniversitelerin diplomalarıyla eşdeğer sayılmasını sağlıyor. Avrupa Birliği Komisyonu izniyle verilen Diploma Eki Etikleti, ilgili yüksekögretim kurumu tarafından uluslararası yazışma dilinde, mezun olan tüm ögrencilere standart bir formatta teslim ediliyor. Otomatik olarak tüm mezun öğrencilere ücretsiz bir şekilde verilen bu etiketle para, zaman ve emek tasarrufu sağlanıyor.


Diploma Eki Etiketine sahip üniversitenin verdiği diploma ve dereceler Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınıyor. Çukurova Üniversitesi'nin Diploma Eki Etiketini almasıyla birlikte Üniversite öğrencilerinin, mezun olurken kendilerine verilecek  Diploma Ekiyle yurtdışına gittiklerinde Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim ve çalışma olanakları artmış olacak.


Diploma Eki Etiketi ile birlikte Çukurova Üniversitesi ile Avrupa üniversiteleri arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi sağlanacak.



                    

 

 



 

 

 

 

 

 

 

Tel: 0 (322) 338 70 70 - 0 (322) 338 60 84/2016 habermerkezi@cu.edu.tr


Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi