Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Şampiyon Çukurova Üniversiteli…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.10.2018

Çukurova Üniversitesi’ne Disk Atmada Dünya Şampiyonluğu, Çekiç Atmada İse Dünya 3.’lüğü Geldi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) Atletizm Antrenörlük 2. sınıf öğrencisi Dilara Çevik Portekiz'de gerçekleştirilen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'ndan Disk atmada Dünya Şampiyonu, Çekiç atmada ise dünya 3.’sü olarak döndü.

Çukurova Üniversitesi BESYO Spor ve Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gonca İnce’nin öğrencilerinden olan Dilara Çevik’inde aralarında bulunduğu milli sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya elde etti.
Milli Sporcularımız toplamda 12 madalyaya ulaşırken Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da bir mesaj yayınlayarak Portekiz’de düzenlenen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nda madalya kazanan Milli Sporcuları tebrik etti.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nda ikinci gün sonunda üçü altın, üçü gümüş ve altısı bronz olmak üzere 12 madalyaya ulaşan sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Devam eden organizasyonda mücadele edecek olan tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum.”

 

 

  

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi