Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Öğrenciler Paris Premiere Vision Fuarını Ziyaret Etmeye Hak Kazandı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

06.01.2016

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dördüncüsü düzenlenen Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Defilesi Adana Sheraton Otel'de gerçekleşti. Yarışmada Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Lale Şanlı üçüncülük ödülüne layık görülürken, aynı bölümün öğrencilerinden Merve Cingöz ve Serdar Akyüz finalistler arasına girdi.

Türkiye genelinde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri ile profesyonel olarak tekstil sektöründe çalışan tasarımcılardan yarışmaya katılım oldu. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Öğrenci kategorisinde üçüncü sınıf öğrencisi Merve Cingöz ‘Mantarlar’ konulu çalışması ve dördüncü sınıf öğrencisi Serdar Akyüz ‘Kabuk’ adlı çalışması ile finalistler arasına girmeye hak kazandı.

Profesyonel kategorisinde ise Çukurova Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Lale Şanlı ‘Şiddet’ konulu çalışması ile üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Tüm öğrencilerin kumaş tasarımları endüstriyel olarak üretildikten sonra giysi formuna getirilip defile sunumuyla izleyici ile buluştu. Ödül alan Çukurova Üniversiteli Öğrenciler Paris’de düzenlenecek olan Premiere Vision fuarını ziyaret etmeye hak kazandı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi