Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi Dostluk Sergisi Açtı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

21.05.2018

Çukurova Üniversitesi ile Mersin Üniversitesi, Dostluk Sergisinde biraya geldi. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı ile Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin ders kapsamında yaptıkları eserlerin sergilendiği çalışmalar sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

Dostluk Sergisi kapsamında her iki üniversitenin bölüm öğrencilerinin hazırladığı ürünler Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda sergilendi. Her yıl bir üniversitenin ev sahipliği yaptığı ve açılışını her iki üniversitenin bölüm başkanlarının gerçekleştirdiği dostluk sergisinde öğrencilerin dokuma, baskı, giyim ve yüzey çalışmaları yer aldı.

Sanatseverler Sergiye Yoğun İlgi Gösterdi.

İki üniversitenin öğrencilerinin birbirleriyle kaynaşması, sanat çatısı altında bir araya gelerek dostluklarını pekiştirmeleri, karşılaştırma yapmaları ve görüş alışverişinde bulunmalarının amaçlandığı sergi sonunda Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatma Engin Alpat, Doç. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. Özlem Uslu, Öğr. Gör. Hande Akçaoğlu, Arş. Gör. Fazilet Aşama, Arş. Gör. Hale Yılmaz ve Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm hocaları Yrd. Doç. Dr. Özge Usluca,  Dr. Öğr. Gör. Banu Yılmaz Akyürek, Öğr. Gör. Esra Enes, Öğr. Gör. Süeda Özgün, Öğr. Gör. Rukiye Gök Kaplan,  Öğr. Gör. F.Yelda Gezicioğlu, sergide çalışmaları yer alan öğrencilere teşekkür belgelerini verdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi