Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

En İyi Erkek ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Çܒden Seçildi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.07.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, “12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali”nden ödülle döndü. 39 üniversitenin katıldığı yarışmada, 8 dalda aday gösterilen “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyun, Çukurova Üniversitesi’ne iki önemli ödül kazandırdı…

ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, İstanbul Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi’nin düzenlediği “12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali”ne “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyunla katıldı. Oyunlarını başarıyla sergileyen Çukurova Üniversiteli Öğrenciler, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Festivalde 39 Üniversite Yarıştı

Festival kapsamında yapılan ödül töreninde, 39 üniversite arasından ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu “Keşanlı Ali Destanı” adlı oyunla, “ En İyi Müzik, En İyi Koreografi, En İyi Yardımcı Komedi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Komedi Kadın Oyuncu, En İyi Komedi Erkek Oyuncu, En İyi Reji, En İyi Oyun” kategorilerinde 8 dalda aday gösterildi.

Çukurova Üniversitesi’ne İki Dalda Ödül Verildi

Yapılan seçmeler sonucunda, Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Kadir Armağan ile Savaş Satış, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) ve En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)” kategorilerinde iki ödüle layık görüldü.

Drama Topluluğu’ndan Teşekkür…

ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu tarafından yapılan açıklamada, “Drama Topluluğu olarak kazandığımız bu başarıdan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Bizlere verdikleri destekten dolayı, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne, ÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile ÇÜ Kültür Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz.” denildi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi