Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakülteleri İş Birliği Yapacak

 

 

Adana (ÇÜHM) -

12.02.2014

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erhan Palaska, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Öğülener’i ziyaret etti.

Ziyarette, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi arasında gerçekleştirilmesi planlanan iş birliği protokolüyle ilgili ön görüşmeler yapıldı.

Bu protokol çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerinden alınacak bilimsel, teknik destek ve akademik danışmanlık ile ilgili iş birliği esasları değerlendirildi.

Her iki fakülte arasında gerçekleştirilmesi planlanan bu protokol, “Çukurova Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Eczacılık Fakültesi’nde eczacılık eğitiminin ihtiyaç ve gereklerine uygun olarak, Eczacılık lisans ve lisansüstü eğitim programlarının hazırlanması, akademik ve teknik desteğin sağlanması, akademik kadroların eğitimine katkıda bulunulması, ortak yüksek lisans ve doktora programlarının açılması, bilimsel makale, yayın, kitap gibi dokümanların karşılıklı değişimi, ortak akademik ve bilimsel etkinlik yapılması, ortak araştırma projelerinin yürütülmesi ve yayınların yapılabilmesini’” kapsıyor.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi