Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Eğitim Fakültesi Öğrencileri Adana'nın ve Karnavalın Şiirini Yazdı, Yazdırdı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

09.04.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi “Karnavalın Şiiri Ağaçta” aktivitesiyle şiiri ve sanatı sokağa taşıdı.

Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı’na Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri  ‘Adana; Zaman, Mekân, Kültür ve Sanat’ dersi kapsamında sınıf içi çalışması olarak yaptıkları etkinliği karnavala taşıdı.

 

Konu Başlığı ‘Adana’ olarak Belirlendi

Doç. Dr. Muzaffer Sümbül sorumluluğunda karnavalda yer alan Adana; Zaman, Mekân, Kültür ve Sanat Grubu Gazi Paşa Çocuk Parkı’nda düzenledikleri etkinlikte önce Adana’nın kültürel ögelerinden, duygu, düşünce, nehir, ağaç, kuş adları veya bir mekâna kadar uzanan aralıkta konu başlıkları belirlediler.  

 
 

Şiirler Ağaç Dallarına Asıldı

Daha sonra öğrenciler hazırladıkları portakal görünümlü fon kâğıtlarını dağıtıp, katılımcılardan bu konu başlıklarına uygun kısa dörtlükler veya metinler oluşturmalarını istediler. ‘Adana’ konulu doğaçlama şiirler yazan katılımcılar yazdıkları şiir veya metinleri diğer katılımcılar önünde sesli olarak okuduktan sonra alkışlar arasında şiirlerini park içindeki ağaçlara astı.   Etkinlik çiftetelli oyunuyla sonlandırılsa da ağaçlardaki şiirler halkın ilgisini çekmeye gün boyu devam etti.

 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi