Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Prof. Dr. Paksoy’a Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolama Uygulama Anlaşması’nda Başkanlık Görevi Verildi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

17.04.2015

ÇÜ Bilim İnsanı Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolama Uygulama Anlaşması Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi

Dışişleri Bakanlığı’nın onayıyla 1995 yılında Uluslararası Enerji Ajansı ile Enerji Depolama Uygulama Anlaşması’nı (IEA ECES IA) imzalayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halime Paksoy, İrlanda’nın Başkenti Dublin Institute of Technology’de düzenlenen 78. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Türkiye’yi Çukurova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Paksoy Temsil Etti

Yönetim Kurulu’nda anlaşmaya taraf olan ABD, Almanya, Belçika, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Norveç ve Slovenya’dan gelen delegeler yer alırken ülkemizi ise Çukurova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Halime Paksoy Yönetim Kurulu’nda Türk delege olarak temsil etti.

 

Uluslararası Enerji Depolama–“STOCK” Konferansı 2018’de Çukurova Üniversitesi’nde Yapılacak

Dublin Institute of Technology’de düzenlenen 78. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Prof. Dr. Halime Paksoy Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçildi. Dublin Institute of Technology’nin anlaşmaya kabulü Rektör Prof. Dr. Brian Norton’un katılımıyla gerçekleşirken, bu toplantıda anlaşma kapsamında üç yılda bir düzenlenen Uluslararası Enerji Depolama – “STOCK” Konferansının 2018’de Çukurova Üniversitesi’nde yapılması da kararlaştırıldı.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi