Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Erasmus Öğrencileri Çukurova Üniversitesi'nde…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

24.09.2013

Avrupa Birliği LLP/Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında Çukurova Üniversitesi’ne gelen Erasmus öğrencileri için, Dış İlişkiler Birimi tarafından ‘Bilgilendirme Günleri’ düzenlendi. Avrupa’nın değişik ülkelerinden gelen 48 öğrenci, 2013-2014 Akademik Yılı Güz Döneminde Çukurova Üniversitesi’nde öğrenim görecek.

Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İtalya, Macaristan, Almanya, Portekiz ve İspanya'dan gelen Erasmus öğrencilerine Ç.Ü. Dış İlişkiler Birimi tarafından üç günlük gezi düzenlendi. Şehir turuna Çukurova Üniversitesi’ni gezerek başlayan Avrupalı öğrenciler, yerleşkenin büyüklüğü ve güzelliğinden etkilendiklerini söyleyerek, kampüsten bol bol fotoğraf çekti.

Avrupalı Öğrencilerden Adana Turu…

İkinci gün ise, Merkez Park, Taşköprü, Adnan Menderes Bulvarı, Merkez Camii ve Dilberler Sekisi’ni gezerek Adana ve Türk Kültürü hakkında bilgi alan Avrupalı öğrenciler daha sonra Ç.Ü. Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Yumurtalık Araştırma İstasyonu’nu ziyaret etti. Kampüs  turu, Adana şehir turu ve yakın çevrelere yapılan kültürel bütünleşme gezileriyle Avrupalı öğrenciler "Türkiye'de Yaşam"a merhaba dediler.

Öğrencilere ‘Hoşgeldiniz’ Yemeği…

Ç.Ü. Dış İlişkiler Birimi’nce organize edilen ve üç gün süren ‘Bilgilendirme Günleri’ çerçevesinde öğrenciler için “Hoşgeldiniz” yemeği de düzenlendi. Tanışma yemeğine, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşare Aktaş Arnas, Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Erasmus Koordinatörlüğü’nde hizmet veren Dış İlişkiler ekibi ve öğrenciler katıldı.

Erasmus Programı, Avrupa Üniversitelerini, karşılıklı öğrenci ve personel değişimi yolu ile birbirleriyle işbirliği yapmaya teşvik etmeye yönelik bir program. Program kapsamında 2013-2014 Akademik Yılında, Öğrenim Hareketliliği kapsamında 317, Staj Hareketliliği kapsamında 103 olmak üzere toplam 420 öğrenci Avrupa üniversitelerine gönderilirken, aynı dönemde Çukurova Üniversitesi’ne toplam 48 öğrenci geldi.

 

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi