Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Ev Sahipliğinde 6. Erasmus Günü Düzenlendi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

15.05.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış İlişkiler Birimi tarafından Erasmus + Programı hakkında öğrencilerine genel bilgi vermek ve program kapsamında ikili anlaşmaların olduğu Avrupa üniversitelerini tanıtmak amacıyla 6. Erasmus Günü etkinliği düzenlendi.

9 farklı ülkeden 15 üniversitenin tanıtımının yapıldığı etkinlikte ayrıca Alman Akademik Değişim Programları (DAAD) Çukurova Üniversitesi Temsilciliği yetkilisi Dunja Schula, Almanya’daki Yüksek Öğrenim ve bursları konusunda bilgi verdi.

Ülkelerini Tanıttılar

Çukurova Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Tufan Eroldoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Erasmus + programıyla Almanya-Flensburg University of Applied Sciences’dan ders vermek üzere gelen Prof. Dr. Uwe Szyszka ve Çek Cumhuriyeti-Technical University of Liberec’den gelen Prof. Dr. Jan Skrbek’in sunumlarıyla devam etti. Çukurova Üniversitesi’nde 2014-2015 akademik yılında Erasmus + Öğrenim ve Staj Hareketliliğini gerçekleştiren yabancı öğrenciler de kendi ülkelerini ve üniversitelerini katılımcılara tanıttılar.

 

Farklı Üniversitelerden Temsilciler Katıldı

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Tufan Eroldoğan ve Gelen Öğrenci Sorumlusu Semra Sadık Krupka’nın ev sahipliğini yaptığı etkinliğe,  Çukurova Üniversitesi’nden çeşitli bölümlerinin Erasmus koordinatörlerinin yanı sıra, Mersin Çağ üniversitesi ve Adana Bilim ve Teknoloji üniversitesi Dış İlişkiler yetkilileri ve Erasmus + programı aday öğrencileri de katıldı.

Her yıl Erasmus programlarıyla yurt dışına gidecek olan öğrencilerin yurt dışı eğitimi ve yurt dışında öğrenci olmak konularında farkındalığını arttırmak üzere yapılan etkinlik bu yıl 6. Kez düzenlendi. Gün boyu süren etkinlik çerçevesinde yapılan sunumların ardından fuaye alanında öğrenciler stantlarda sorularına devam ettiler.  Etkinlik kapanış konuşmasıyla sona erdi.

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi