Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

‘Çukurova Erasmus Staj Konsorsiyumu’ İlk Toplantısı Yapıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.11.2014

Koordinatörlüğü Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış ilişkiler Birimi tarafından yürütülen “Çukurova Erasmus Staj Konsorsiyumu” ilk toplantısını yaptı.

ÇÜ Kayıkhanesindeki toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, ÇÜ Dış İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan,  oluşumun ortakları olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Adana Sanayi Odası ve Mersin Ticaret/Sanayi Odası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi veren ÇÜ Dış İlişkiler Birimi Erasmus Staj Hareketliliği Danışmanı Uzm. Aysun Özyol, bu projenin Türkiye genelinde Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiş 12 konsorsiyumdan biri olduğunu söyledi. Özyol, Çukurova Erasmus Staj Konsorsiyumu’nun aynı zamanda Çukurova Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülecek ilk staj konsorsiyumu olma özelliği taşıdığını bildirdi.

 

Hedef 85-90 Kişinin Değişim Programından Yararlanmasını Sağlamak

Ulusal Ajans tarafından sağlanan hibeyle öğrencilere AB ülkelerinde staj olanağı sağlanacağını belirten Özyol, “Konsorsiyumda kullanılacak toplam 118 bin 168 Avro hibe miktarı ile tahminen 85-90 kişinin değişim yapılmasının hedefliyoruz.” dedi.

Konsorsiyumun amacının, ortaklar aracılığıyla kurulacak bağlantılarla öğrencilere daha kaliteli staj olanakları sunabilmek olduğunu söyleyen Aysun Özyol, “Bölgenin ihtiyacı olan işgücünün yetiştirilmesi için gönderilecek öğrencilerin, bilgiyi pratiğe dönüştürme fırsatını yakalamasının yanı sıra uluslararası anlamda iş deneyimi elde edecek olmasını da çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi