Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi “Erasmus+ Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu Sertifikası” Aldı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

08.02.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş İlişkiler Birimi bünyesinde faaliyet gösteren Erasmus Ofisi,  Ulusal Ajans tarafından düzenlenen törenle “Erasmus+ Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu Sertifikası”nı aldı.

Erasmus+ Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumları Proje Yönetim Toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Erasmus+ Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında 2014 ve 2015 yılında Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu alarak 2014 proje döneminde Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi yürüten ve 2015 proje döneminde de aynı projeyi yürütmek üzere Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na Hibe Sözleşmesi imzalama sürecinde bulunan kuruluşların temsilcileri katıldı.

Akreditasyon Sertifikası 2014-2017 Yılları İçin Geçerli Olacak…

Çukurova Üniversitesi’nin de temsil edildiği toplantıda, ‘Erasmus+ Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu Sertifikası’ kurum temsilcilerine teslim edildi. Çukurova Üniversitesi koordinatörlüğünde olan “ÇukurovaMED Staj Konsorsiyumu”nun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Adana Sanayi Odası ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ortaklarıyla yürütüldüğü bildirilirken, akreditasyon sertifikasının 2014-2017 yılları için geçerli olduğu kaydedildi.

Engelli Öğrencilerin de Yararlanabilmesi İçin Çalışma Yapılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren ÇÜ Erasmus Ofisi yetkilileri şunları kaydetti;

“Proje kapsamında şimdiye kadar 33 öğrenci değişimden yararlandı ve Mayıs 2016’ya kadar devam edecek. Yine proje kapsamında Almanya, Finlandiya, İngiltere, İrlanda’dan farklı sektörlerde bulunan uzman personel ders vermek üzere proje ortağı üniversiteleri ziyaret edecek. Yeni proje kapsamında dezavantajlı bölüm öğrencileri (meslek yüksekokulu öğrencileri) ile engelli öğrencilerin de staj hareketliliğinden yararlanabilmesi için çalışma yapılacak. Yeni verilecek proje kapsamında bölgenin ihtiyacı olan işgücünün belirlenebilmesi ve bu yönde staj öğrencilerinin seçilebilmesi, üye firmalar aracılığı ile bağlantı kurulabilecek işletmelere ulaşılabilmesi açısından Adana Sanayi Odası da bir sosyal ortak olarak projeye iştirak edecek. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile STK'lar ile görüşmeler devam ediyor.”

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi