Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Erasmus Öğrencileri Kaynaşma Yemeğinde Bir Araya Geldi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

25.03.2014

Avrupa Birliği LLP/Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında eğitim için Çukurova Üniversitesi'ne gelen yabancı uyruklu öğrenciler,  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

ÇÜ Kayıkhane’de geçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yabancı öğrencilerin Çukurova Üniversitesi Yönetimi ve Dış İlişkiler Ofisi’yle de tanışmasına fırsat veren kaynaşma yemeği, sıcak ve samimi görüntülere sahne oldu. Erasmus Gelen Öğrenci Danışmanı’nın açılış konuşması yaptığı yemekte, yabancı öğrenciler adına Timişoara Politeknik Üniversitesi’nden Norbert Kazamer isimli Romanyalı öğrenci, Çukurova Üniversite’nde Erasmus öğrencisi olmanın ayrıcalığını anlattı. Kazamer, Türk öğrenciler gibi kendilerinin de kampüsün tüm olanaklarından faydalandıklarını belirterek memnuniyetini dile getirdi.

Çok uluslu bir öğrenim ortamında bulunmanın, kültürel farkındalıklarını geliştirdiğini ifade eden Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencisi Norbert Kazamer, Çukurova Üniversitesi’ndeki öğretim elemanları ile öğrencilerin yabancı öğrencilere gösterdikleri sıcak ve samimi tavırlarının, gerek Türkiye, gerekse Adana’ya adapte olmalarında çok önemli bir faktör olduğunu söyledi.

Kaynaşma yemeği, çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi