Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Expo 2016 Antalya’daydı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

12.10.2016

Çukurova Üniversitesi EXPO 2016 Antalya’da stant açtı. Yoğun ilgi gören Çukurova Üniversitesinin standında süs bitkileri alanında yapılan bilimsel akademik çalışmalar sergilendi.

EXPO 2016 Antalya “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” felsefesiyle  “Çiçek ve Çocuk” teması ile Antalya da düzenlendi. Çukurova Üniversitesi de Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi ile EXPO 2016’ya katıldı. “Geleceği Yeşertmek” sloganının kullanıldığı organizasyonda tarih, biyo-çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler organizasyonun alt temaları kullanıldı.

EXPO’da Çukurova Üniversitesinin Akademik Çalışmaları Tanıtıldı.

Çiçek ve Çocuk temalı Antalya EXPO'da, ekim ayı içerisinde Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi’nin organizasyonunu yaptığı stant kurularak katılımcılara bilgilendirme yapıldı.
Hem Çukurova Üniversitesi hem de Ziraat Fakültesi ile Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezinde Süs Bitkileri alanında yürütülmekte olan akademik çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Çukurova Üniversitesi standında ayrıca ÇÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi, TÜBİTAK, SANTEZ ve TAGEM,  projelerinin tanıtımı yapıldı.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi