Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Bazarbaşı, Fotoğraf Yarışmasında 1. Oldu

 

 

Adana (ÇÜHM) -

22.06.2015

Adana’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamındaki ödüllü fotoğraf yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Yarışmada Çukurova Üniversitesi öğrencisi Cem Bazarbaşı’nın fotoğrafı birinci oldu.

Rengarenk özel kostümleriyle 90 binden fazla kişinin kortej yürüyüşüne katıldığı, 150 binden fazla kişinin de açılış töreni ve konserleri yerinde izlediği Karnaval’ın ruhunu ve coşkusunu en iyi şekilde aktarmayı amaçlayan yarışmada birinciliği Çukurova Üniversitesi öğrencisi Cem Bazarbaşı’nın fotoğrafı kazandı.

Fotoğrafını İkinciliği Mehmet Ongan’ın, üçüncülüğü ise Tuğba Gökkaya’nın kazandığı yarışma için 991 adet fotoğraf başvurdu.

Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi ve Erasmus Öğrencileri Kulübü girişimleri ile üniversitemize gelen Erasmus öğrencileri, Dış İlişkiler ekibi ve kulüp üyeleri korteje katılarak karnavala renk katmıştı. Kortej grubun fotoğrafçısı olarak kortej hazırlıkları ve yürüyüş boyunca birbirinden güzel  fotoğraflar çeken Cem Bazarbaşı’nın yakaladığı kare, ödüllü fotoğraf yarışmasında birinci seçildi.

Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut ile Ünlü Müzisyen ve Prodüktör Murat Hasarı’nın da aralarında bulunduğu jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birinci olan fotoğraf aynı zamanda 2 bin 500 TL’lik ödülün de sahibi oldu. İkinci fotoğraf 1.000 TL, üçüncü olan fotoğraf da 500 TL ile ödüllendirildi. 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi