Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Uludağ Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Çܒde Konser Verdi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.07.2014

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Akdeniz Turnesi kapsamında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mithat Özsan Amfisi’nde konser verdi. ÇÜ Rektörlüğü, Sağlık Kültür ve Sağlık Daire Başkanlığı ile ÇÜ Kültür Müdürlüğü’nün de destek verdiği konser, her iki üniversite ikili işbirliği kapsamında gerçekleştirildi.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konsere, ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık, Uludağ Üniversitesi Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. İsmail Göğüş de katıldı.

Prof. Dr. Göğüş’ten, Çukurova Üniversitesi’ne Övgü…

Konservatuvarlararası işbirliğinin önemine değinen Uludağ Üniversitesi Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. İsmail Göğüş, üniversitelerarası bir orkestra kurulması konusunda çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi. Çukurova Üniversitesi’ni çok beğendiklerini ve ev sahipliğinden memnun kaldıklarını belirten Prof. Dr. Göğüş, “Bir bölgeyi yaşanılacak yer yapan, binaların, arsaların, araçların dışında ‘iletişim’dir. Çukurova Üniversitesi’nde o güzel iletişimi buldum. Sanat anlamında burada çok büyük bir sinerji yaratılmış. Umarım bu güçlü sinerji, en kısa zamanda üniversitelerarası orkestranın kurulmasına öncülük eder.” dedi. Prof. Dr. Göğüş, Çukurova Üniversitesi ve ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın, tüm Türkiye’de tanındığını ve yakından takip edildiğini de belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Bayık: “İşbirliğimiz Aratarak Devam Edecek.”

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık ise, üniversitelerarası işbirliğine önem verdiklerini belirterek, konservatuarların birbirlerine destek olması gerektiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Bayık; “Türkiye’de bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda konservatuvar var Birbirimize destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından konsere geçildi. Öğrencilerin seslendirdiği birbirinden güzel eserler, dinleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Konser sonunda sanatçılara ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu tarafından çiçek takdim edildi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi