Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, Rektör Prof. Dr. Kibar’ı Ziyaret Etti.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

30.11.2016

Bir dizi etkinlik ve açılış töreni için Adana’da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti. ÇÜ 57. Alay Camii inşaatını da gezen Prof. Dr. Görmez, inşaatla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "15 Temmuz Darbe Girişiminin Dini ve Toplumsal Hasarı" başlığıyla yapılan "33. İl Müftüleri İstişare Toplantısı"na katılmak için Adana’ya geldi.

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Din Gönüllüleri Buluşması toplantı sonrası Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Elekcioğlu,  ÇÜ İlahiyat Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş ve Adana İl Müftüsü Arif Gökçe’nin de bulunduğu ziyarette Prof. Dr. Görmez, Rektör Prof. Dr. Kibar’a, kitap hediye etti. Prof. Dr. Mustafa Kibar da Prof. Dr. Mehmet Görmez’e teşekkür plaketi takdim etti.

Prof. Dr. Görmez ve Prof. Dr. Kibar, Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu.

Rektörlükteki ziyaretin ardından heyet, Çukurova Üniversitesi 57. Alay Camii inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, işçilerle de tek tek sohbet etti.
Camiinin projesini çok beğendiğini belirten Prof. Dr. Görmez, camii iç dizaynıyla ilgili bazı tavsiyelerde bulundu. Cami çıkışında öğrencilerle de sohbet eden Prof. Dr. Mehmet Görmez anı fotoğrafı çekiminin ardından inşaat alanından ayrıldı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi