Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Fransa Montpellier Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ziya Günata Çukurova Üniversitesindeydi.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

26.09.2016

Montpellier Üniversitesi İle İşbirliği İçin Görüş Alışverişinde Bulunuldu.

Bir dizi akademik çalışma ve konferans için Adana’ya gelen Fransa’nın Montpellier Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ziya Günata, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nün davetlisi olarak kente gelen Prof. Dr. Ziya Günata, Dış ilişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Erten ve bölüm öğretim üyelerinden Prof. Dr. Turgut Cabaroğlu ile birlikte, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı Rektörlük makamında ziyaret etti. Ziyarette bölümler arasında devam eden işbirliği yanında, Montpellier Üniversitesi ile diğer alanlarda da ortak çalışma ve işbirliği için görüş alışverişinde bulunuldu.

Gıda Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerine Konferans Verdi.

Prof. Dr. Ziya Günata, ayrıca Ziraat Fakültesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Bülent Torun, öğretim üyeleri ve öğrencilerinde katılımı ile bir konferans verdi. Fransa’da Gıda Mühendisliği eğitim sistemi, Üniversite- Araştırma Enstitüleri- Sanayi arasında yürütülen işbirlikleri, araştırma konuları hakkında bilgi aktaran Prof. Dr. Günata, bir de  “Pirinç Aroması” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi