Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezunlarını Uğurladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

25.06.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 2018 Yılı 15. Dönem mezuniyeti Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dekan Prof. Dr. Ahmet Hilmi Yücel, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin davetlileri selamlamasıyla devam etti.

Prof. Dr. Yücel: “Sanat Bir Milletin Medeniyet Alanında İlerlemesini Sağlayan En Temel Güçtür.”

Fakülte Birincisi Seramik Bölümü Öğrencisi Selim Üstünel öğrenciler adına bir konuşma yaparken Dekan Prof. Dr. Ahmet Hilmi Yücel ise sanatın insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgu olduğuna vurgu yaparak, günümüzde sanatın toplumları ve bireyleri, duygusal ve düşünsel etkileme gücüne sahip olmasının daha da belirleyici olduğunu söyledi. Sanatın bir milletin medeniyet alanında ilerlemesini sağlayan en temel güç olduğunu ifade eden Prof. Dr. Yücel, “Sevgili mezunlarımızın azimle ve kararlılıkla çalışmaya devam etmelerini, kendilerini girdikleri her alanda ispatlamalarını ve başarılı olmalarını temenni ederek uğurluyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Kibar “Sanat Bir Milletin Gelecekteki Yansımasıdır.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar da çağdaş toplumun vazgeçilmez değeri olan sanatın düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu aydınlatabilen insanların işi olduğuna değinerek mezunlara hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“Birer sanatçı olarak, sanatçı-tasarımcı kişiliğiniz ile 45 yıllık bir geçmişi olan Çukurova Üniversitemizi en iyi yerlerde temsil edeceğinize içtenlikle inanıyorum. Yasamı sanatla bütünleştiren ve toplumun biçimlenmesinde ayrıcalıklı insanlar olarak, toplumu daha da iyi kurgulayan, daha iyi anlayan, daha iyi anlatan, daima önemli bir amaç pesinde olan sizlerle ülkemiz ve üniversitemiz adına gurur duyuyoruz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalamak, yaratıcı düşüncenin geliştirilmesiyle olur.

Sizler çok özel yeteneklerle donanmış sanatçı ve tasarımcı kişilersiniz. Yasadığımız toplumda birer meşale olarak, yerinizin herkesten ayrı olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.  Sizlerin uzun vadede toplumun olaylara, doğaya bakış acısını değiştirmek, çok yönlü düşünme yeteneği ve estetik anlayışını geliştirmek, çağdaş yasam standartlarına ulaşmada itici güç olmak gibi ağır bir sorumluluğunuz bulunuyor. Her zaman, Çukurova Üniversitesi’nde kazanmış olduğunuz özgüvenle ileriye bakın.”

Öğrenciler Keplerini Havaya Fırlatarak Mezun Oldu.

Fakülte Birincisi Seramik Bölümü Öğrencisi Selim Üstünel’ın yaş kütüğüne plaka çakmasının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar dereceye giren öğrencilere plaket ve diplomalarını takdim etti.
Diploma töreni Çukurova Üniversitesi dans topluluğunun gösterisi ile davam ederken emekliye ayrılan Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Mustafa Yıldız’a Dekan Prof. Dr. Ahmet Hilmi Yücel tarafından plaket takdim edildi.
Bölüm öğrencilerinin diplomalarını öğretim elemanlarından almasının ardından keplerini havaya fırlatmasıyla tören son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi