Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Hannover Üniversitesi öğrencileri Çukurova Üniversitesi’nde…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

22.09.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile Almanya Hannover Üniversitesi Mineraloji Enstitüsü öğrenci ve akademisyenleri, yapılan ikili işbirliği kapsamında bir araya geldi.

Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü ziyaret eden Hannover Üniversitesi öğrencilerine ev sahipliği yapan Jeoloji Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak, Jeoloji Konferans Salonu’nda sinevizyon eşliğinde Üniversite ve Bölüm hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Jurgen Kopke: “Bilimsel İşbirliğini Önemsiyoruz.”

Almanya Hannover Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jurgen Kopke ise, her iki üniversite arasındaki bilimsel işbirliğinin önemini dile getirerek, Erasmus anlaşması sayesinde iki bölüm öğrencileri ve öğretim üyelerinin karşılıklı ziyaretlerde bulunabileceğini belirtti.  

Alman Heyet, Çukurova Bölgesi’ndeki Arazilerde İncelemelerde Bulundu

Alman heyet ve öğrenciler için Çukurova Üniversitesi’ndeki toplantının ardından Mersin, Aladağ (Adana) ve Hatay bölgelerinde arazi gezileri düzenlendi. Çukurova Üniversitesi Jeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak başkanlığında gezilen arazilerde gözlenen ofiyolitik kayalar (eski okyanusal kabuk kalıntıları) ve bunlara bağlı krom yatakları hakkında Prof. Dr. Parlak tarafından, Hannover Üniversitesi Mineraloji Enstitüsü öğrencileri ve öğretim üyelerine bilgilendirme yapıldı.

 
 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi