Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

PDR Öğrencilerine Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Anlatıldı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.07.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrenci Faaliyetleri Birimi’ne bağlı, kısa adı Çukurova PDR olan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kulübü dikkat eksikliği ve hiperaktivite konulu konferans düzenledi.

Mithat Özsan Amfisi’nde akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen konferansın konuşmacısı ise Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Emekli olan ve uzun süre öğretmenlik yapan Hemşire Mehtap Uzel oldu.

Uzel, PDR Adaylarına Uygun Öğretmen Tutumları Hakkında Bilgi Verdi.

Çukurova PDR Kulübü’nün tanıtımıyla başlayan konferansta Uzel, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite konularına değindi. Uzel, klinik tıbbi tanımlar ve bir psikolojik danışmanın klinik hastalara yaklaşma biçimlerinde en can alıcı noktaları öğrencilere anlattı.

 

Uzel, ayrıca psikolojik danışmanların hastalıklara karşı nasıl tutum sergilemesi gerektiğini de öğrencilerle paylaştı. Hemşire Mehtap Uzel, uygun öğretmen tutumları hakkında bilgi vererek “Her biriniz birer psikolojik danışman ve rehber öğretmen adayısınız. Okullarınızdaki diğer öğretmenlere de uygun tutum ve davranışları sizler öğreteceksiniz.” dedi. Uzel, sosyal yaşamdaki tecrübe ve paylaşımlarını öğrencilere anlattı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi