Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

2014 Meslek Hizmet Ödülü, Çukurova Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Girginer’e…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

27.10.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Arkeoloji Bölümü’nün Kurucusu - Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Çukurova Üniversitesi adına yapılan Tatarlı Höyük Kazısı Başkanı Yrd. Doç. Dr. K. Serdar Girginer’e, Adana Güney Rotary Kulübü tarafından “Meslek Hizmet Ödülü” verildi.

Adana Güney Rotary Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen 2014 yılı Meslek Hizmet Ödülü töreni Hiltonsa Otel’de gerçekleştirildi. Yılın en prestijli ödülü olarak kabul edilen Meslek Hizmet Ödülü, yaptığı çalışmalar, yayınlar ve kazılarla Üniversitesi ve Adana’nın tanıtımına yaptığı katkılar ile Adana’nın marka kent olması için önerdiği marka değerleri ve çalışmalarından dolayı bu yıl Çukurova Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. K. Serdar Girginer’e verildi.

Ödül Töreninde konuşan Adana Güney Rotary Kulübü 2014-2015 dönem Başkanı Sema Kozan şunları söyledi;
“Geleneksel olarak Rotaryenler, mesleki yeterlilik ve yüksek ahlak standartları için ödül verirler. Rotary kulüpleri, bu ödülleri, Rotaryen olmayan kişilere, kurum ve kuruluşlara verirler. Amacı; İş  ve  meslek  yaşamında en iyiye, güzele ve doğruya özendirmek için,  etik  değerlerini  bozmaksızın, fedakârlıkla  hizmet  ederek mesleki başarıyı yakalamış; ya da mesleğinde özel bir başarı elde etmiş kişilerin topluma ve yaşadıkları çevreye olan katkıları da değerlendirilerek ödüllendirilmesidir.”

Kozan: “Amacımız Topluma Yararlı Tüm İş ve Mesleklerin Değerinin Takdir Edilmesi.”

“Burada sözü edilen iş veya mesleğin büyüğü, küçüğü yoktur. Çünkü Rotary’nin temel amaçlarından biri de, topluma yararlı tüm iş ve mesleklerin değerinin takdir edilmesidir. Onun içindir ki, Rotary’de meslek ödülleri, toplumun değişik kesimlerinden farklı iş ve mesleklerin temsilcilerine verilir. Bu anlamda, büyük bir kuruluşun yöneticisi, önemli bir sanatçı yada bir ayakkabı ustası veya bir aşçının diğerinden farkı yoktur. Bu amaçlarla Hocamız Yrd. Doç. Dr. K. Serdar Girginer, yaptığı çalışmalar, yayınlar ve kazılarla Üniversitesi ve Adana’nın tanıtımına yaptığı katkılar ile Adana’nın marka kent olması için önerdiği marka değerleri ve çalışmalarından dolayı bu ödüle layık görülmüştür.”

 

Törenle ödülünü alan Yrd. Doç. Dr. K. Serdar Girginer ise, duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çalışmalarımıza bu gururla devam edeceğiz.”

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi