Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Öğrenciler, Hollanda’da Türkiye’yi Başarıyla Temsil Etti

 

 

Adana (ÇÜHM) -

04.08.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı Lisans öğrencileri, Özge Takmaz ile Fırat Muk ve Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrencileri Can Emre Sabancıoğullarından ve Mehmet Öz, Hollanda'nın Zwolle şehrinde gerçekleşen “Avrupa’da Öğretmen Olmak: Değerleri ve Normları Güçlendirmek” (Teacher in Europe: Empoweringnormsandvalues) başlıklı uluslararası konferansta, Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

Uluslararası konferansa öğrencilerin yanı sıra, ÇÜ Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Ana Bilim Dalı Öğretim üyelerinden Meryem Akçayoğlu’nun öncülüğünde, Çukurova Üniversitesi’nden de bir heyet katıldı.

Heyet Hollanda’daki ilk iki günü ağırlıklı olarak, kendi alanında uzman kişilerce yapılan sunumlara katılarak, uluslararası proje hazırlamanın eğitimciler ve öğrenciler açısından önemi konusunda brifing aldı.

Katholieke Pabo Üniversitesi’nin Rektörü, Hollanda’daki Eğitim Sistemini Anlattı

Hollanda Zwolle Şehir Meclisi’nde düzenlenen toplantıların birinin konuşmacıları ise, şehrin Valisi ve Katholieke Pabo Üniversitesi’nin Rektörüydü. Çukurova Üniversitesi’nden katılan heyet, Hollanda eğitim sistemiyle ilgili sorularını Vali ve Rektöre yönelterek bilgi aldılar.

En Başarılı Proje Teklifi Çukurova Üniversitesi’nden…

Toplantı sonunda ise katılımcılar gruplara ayrılarak, konferansta sunulan bilgiler ışığında proje teklifi oluşturdu. Çukurova Üniversitesi katılımcılarının sunduğu proje teklifi, jüri üyelerince “En Başarılı Proje Teklifi” seçildi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi