Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Houston Üniversitesi’nden Çukurova Üniversitesi’ne Ziyaret…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

23.09.2013

University of Houston Victoria Üniversitesi’nden iki dekan ve Houston -Türk Amerikan Ticaret Odası Başkanı Tarık Çelik, Çukurova Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sonucunda, Amerikan ‘University of Houston Victoria Üniversitesi’ ile ‘Çukurova Üniversitesi’ arasında Akademik İşbirliği Anlaşması imzalanması yönünde mutabakat sağlandı.

Çukurova Üniversitesi’nin University of Houston Victoria Üniversitesi’ndenakademik ziyaretçileri vardı. Daha önce Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan tarafından ziyaret edilen Houston Üniversitesi’nin 2 dekanı ve Houston Türk – Amerikan Ticaret Odası Başkanı Tarık Çelik, Çukurova Üniversitesi’ne iadei ziyarette bulundu.

Heyet ilk olarak Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın ev sahipliğinde Kayıkhane’de gerçekleşen akşam yemeğine katıldı. Yemeğe, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Güvel, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Mevlana Programı Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Erten, Uluslararasılaştırma Komisyonu Üyeleri Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu, Doç. Dr. Kenan Lopçu katıldı. Yemekte,  Çukurova Üniversitesi ile Houston Üniversitesi arasındaki genel işbirliği imkanları görüşüldü.

Ziyaretin ikinci gününde ise Heyet, Ç.Ü. Mühendislik Fakültesi Dekanlığı’ndaki toplantıya katılarak Bilgisayar Mühendisliği ile ilgili işbirliği anlaşmasında mutabık kalındı.  Fakülte Dekan ve Bölüm Başkanlarının da bulunduğu toplantıda, öğrenci ve öğretim üyelerinin değişimini içeren geniş çaplı işbirliği yapılması konusunda prensip kararı alındı.
Ardından da İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni ziyaret edip yetkililerle bir süre görüşerek, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile çift diploma programları açılması konularında mutabakat sağlandı.  

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi