Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Ünlü Sanatçı İdil Biret’e Sürpriz Doğum Günü Partisi…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

23.11.2015

Dünyaca Ünlü Piyanist İdil Biret’in 74. yaş günü, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDOS) Müdürü Okan Urşan tarafından hazırlanan sürprizle kutlandı. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerince sahneye getirilen pasta, konser provasında olan ünlü sanatçının duygusal anlar yaşamasına neden oldu…

Dünyaca Ünlü Piyanist İdil Biret Macar Besteci Bela Bartok'un Ölümünün 70. Yılı Anma Konseri için Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın davetlisi olarak Adana’ya geldi.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nı ziyaret eden Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri de Ünlü Sanatçı İdil Biret’in provasını izleme şansı yakaladı. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Ulviyye Güler nezaretinde gerçekleşen ziyarette öğrenciler Ünlü Sanatçı ile bol bol sohbet etti.

İlk, ortaokul, lise ve lisans öğrencileriyle her hafta Cuma günü ÇDSO provalarını izlemeye gittiklerini belirten Doç. Ulviyye Güler, “Bu uygulamayı yeni eğitim-öğretim döneminde Müdürümüz Ünlü Keman Sanatçısı Doç. Dr. Toğrul Ganioğlu sayesinde başlattık. Öğrencilerimiz için de bu provaları izlemek büyük bir deneyim oluyor. Bize katkı sağlayan Senfoni Müdürü Okan Urşan ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Prova Sırasında Sürpriz…

Bu arada akşam ki konser için prova alan Piyanist İdil Biret’e bir de sürpriz doğum günü partisi düzenlendi. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin prova sırasında bir anda ellerinde pastayla sahneye çıkması karşısında Ünlü Sanatçı şaşkınlığını gizleyemedi. Biret pastasını geleceğin sanatçılarıyla birlikte keserken, onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi