Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

IEEE Çukurova 6. Kariyer Günleri Yapıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

26.03.2014

Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Çukurova Öğrenci Kolu tarafından “Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi. Alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte iki gün boyunca öğrenciler, iş dünyasının ünlü isimlerinin deneyimlerinden yararlanma imkânı buldu.

IEEE Çukurova Öğrenci Kulübü tarafından beş yıldır büyük bir başarıyla düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinin altıncısı bu yıl Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirildi. 12 oturumdan oluşan Kariyer Günleri, Üniversite’deki bütün bölümlere uygun programlar içerdiğinden, Çukurova Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

Öğrenciler Firma Temsilcileriyle Birebir Görüşme İmkânı Yakaladı

Organizasyonla ilgili bilgi veren IEEE Çukurova Öğrenci Kolu Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Topallar, Kariyer Günleri etkinliğinin en büyük özelliğinin, sektöründe öncü kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarını ve tanınmış isimleri öğrencilerle bir araya getirerek iş dünyasını yakından tanımalarına olanak vermesi olduğunu söyledi.  Topallar, üniversite öğrencilerinde kariyer bilincinin oluşmasına katkı sağlayan bu ve benzeri organizasyonları çok önemsediklerini de dile getirerek, öğrencilerin katılımcı firmaların temsilcileriyle birebir görüşme imkânı yakaladığını bildirdi.

Kariyer Günleri kapsamında, firma temsilcileri ve sektörlerinin önemli isimleri tarafından verilen seminerlerde; “İktisat, Markalaşma, Sosyal Medya, Girişimcilik, Gıda, Maden, Elektronik, Bankacılık, Bilişim, Pazarlama ve Havacılık” gibi konular ele alındı. İki gün süren IEEE Çukurova 6. Kariyer Günleri etkinliği, bilgi alışverişiyle sona erdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi