Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

İlahiyat Fakülteleri Bölge Dekanlar Toplantısı Gerçekleştirildi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

25.09.2013

İlahiyat Fakülteleri, Akdeniz, Ege ve İç Anadolu Bölge Dekanlar Toplantısı YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu'nun Başkanlığı’nda Çukurova Üniversitesi Senato Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Çukurova Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Mustafa Kibar, 17 İlahiyat Fakültesinin Dekanları ile ilgili Fakültelerin Arap Dili ve Belağatı Anabilim Dalı başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, İlahiyat Fakülteleri müfredat programı ve hazırlık sınıfıyla ilgili konuların görüşüleceği İlahiyat Fakülteleri Bölge Dekanlar toplantısının Çukurova Üniversitesi’nde yapılmasından mutluluk duyduğunu belirtti. Toplantıya başkanlık yapan YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu da, Çukurova Üniversitesi’nde konuk olmaktan onur duyduklarını söyledi.

Toplantı sonunda, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu’na, Ç.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necdet Sakarya tarafından hazırlanan ve geleneksel ebru sanatının seramiğe uygulanmasıyla oluşturulan seramik bir tablo hediye etti.

Daha sonra ise, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından, Ç.Ü. Sosyal Tesisler’de Yemek verildi. Yemeğe, YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu, Bölge İlahiyat Fakülteleri Dekanları, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Yaşare Aktaş Arnas ile Rektör Danışmanları da katıldı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi