Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

İletişim Fakültesi Stüdyoları İnşaatı Devam Ediyor

 

 

Adana (ÇÜHM) -

19.01.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi Stüdyo binasının inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. İletişim Fakültesi Stüdyo inşaatının 2016 yılının ilk aylarında tamamlanması planlanıyor.

ÇÜ İletişim Fakültesi öğrenci Radyo ve TV Stüdyolarının bulunacağı binanın birinci katında kaba inşaat tamamlandı. İnşaatta yüzde 70 oranından fiziki gerçekleşme sağlandı.

En çağdaş teknolojilerin kullanılacağı İletişim Fakültesi stüdyoları A1, A2 ve B olmak üzere üç bloktan oluşacak. Öğrencilerin radyo, televizyon, sinema, fotoğraf ve reklam sektörüne yönelik uygulama ve çalışmalarını gerçekleştirebilmelerini sağlayacak olan yapıda, endüstri standartlarında çekim stüdyoları, ses, radyo ve fotoğraf stüdyolarının yanı sıra kurgu ve baskı odaları da bulunacak.

Yapının engelliler için uygun şartlara sahip olması amaçlanıyor. Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Stüdyoları toplam 6.100 m2 kapalı alana ve 2.100 m2 zemin oturma alanına sahip olacak. 15 Mart 2013 tarihinde başlayan inşaatın 2016 yılının ilk aylarında tamamlanması planlanıyor.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi