Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Güzel Sanatlarda İllüstrasyon Sergisi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

12.04.2017

Portre Modelinden İllüstrasyon…

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü son sınıf öğrencileri
illüstrasyon sergisi açtı. illüstrasyon sergisi, öğrencilerin kendi çizim tarzlarıyla yorumladığı bir erkek portre modelinin afişlerinden oluşuyor.

Fakülte fuayesinde açılan sergi yoğun ilgi gördü. İllüstrasyon sergisinde öğrenciler, belirledikleri bir erkek modeli kendi çizim tarzlarıyla yorumladıkları eserlerini sanatseverlere tanıttı.

 

 

 

Sergiyle ilgili bilgi veren ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 4. sınıf öğrencisi Faysal Uludağ, son dönemde çok rağbet gören illüstrasyonu farklı çizim teknikleriyle görülmesini istediklerini söyledi. Uludağ, her öğrencinin kendi çizim tarzını oluşturduğu sergide 10 öğrenciyle 80 çalışma yaptığını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Aygün: “İllüstrasyonla İlgili Daha Kalıcı ve İyi Eğitim Verme Konusunda Çabalarımız Devam Edecek.”

ÇÜ Güzel Sanatlar Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oya Türe Aygün de, illüstrasyonun günlük hayatımızda, birçok ortamda, tekstil ve ev eşyalarının üzerinde hatta mobilyalarda sıkça kullanıldığının gözlendiğine dikkat çekti. Çok rağbet gören bu teknikle ilgili eğitim çalışmaları yaptıklarını bildiren Yrd. Doç. Dr. Aygün, “Öğrencilerimiz ders içi ve ders dışında serbest resimleme teknikleriyle yaptıkları çalışmalarını bir illüstrasyon sergisinde sunmak istediler. Bizde Fakültemiz ve bölümümüz için farklı bir etkinlik olması amacıyla bir heyecan yaratmak istedik. Günümüzde mobilyalara kadar giren ve öğrencilerimizin de çok ilgili gösterdiği illüstrasyonla ilgili daha kalıcı ve iyi eğitim verme konusunda çabalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.”

 

Sergi sonunda öğrenciler ve öğretim üyeleri toplu fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştirdi.

İllüstrasyon nedir?
Bize göre var olanın dışında yeni bir şey yapmak; kendi çizim tarzımızla yeni bir şeyler üretmek; kendi yorumumuzla farklı bir bakış açısı kazandıracak şekilde yorumlamak.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi