Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü Öğrencileri, Türkiye Inovasyon Haftası Etkinliklerine Katıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

16.12.2013

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye Inovasyon Haftası düzenlendi. Etkinlikte, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü’nün standı da yer aldı. Öğrencilerin takvim, dokuma ve baskı tasarım çalışmalarının sergilendiği Ç.Ü. standı büyük ilgi gördü

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Ç.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü’nden Öğretim Üyesi Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu ile Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri Hacer Durmaz, Nehir Değirmenci, Hale Yılmaz ve Özlem Cömertpay katıldı. Bölüm standındaöğrencilerin dokuma ve baskı tasarım çalışmaları sergilenirken, yine öğrenciler tarafından tasarlanan takvim çalışması büyük beğeni topladı. Ç.Ü. öğrencileri aynı zamanda İstanbul’da eşzamanlı gerçekleşen Design Week ve Joan Miro Sergisi’ne gitme imkanı da buldular.

Türkiye Inovasyon Haftası’nda; Prof.Dr. Sebastian Thrun’un “Google’in İnsansız Aracı Inovasyonu Nereye Götürüyor?”, Prof.Dr. Anthony Atala’ın “Kök Hücre ile Ölümsüzlük Mümkün mü?”, Dov Seidman’ın “HOW-Nasıl?” isimli konferanslarına dinleyici olarak da katılan öğrenciler, bilim ve teknoloji alanında yapılan inovasyonların kendi tasarımlarına yeni ufuklar kazandıracağını belirttiler.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi