Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Öğrenciler Spagettiden En Dayanıklı Köprüyü Yaparak Ödül Aldılar

 

 

Adana (ÇÜHM) -

29.05.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri “III. Ulusal Spagetti Köprü Yarışması”ndan ödülle döndü. Ödüllü öğrenciler ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Çağatay’ı Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar makamında kabul etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi KIT (Kalyoncu Institute of Technology) öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen III. Ulusal Spagetti Köprü Yarışmasına Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri damga vurdu.  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmaya birçok üniversiteden yarışmacı katıldı.

Çukurova Üniversitesi’nden Black Crew 2 Grubu Birinci Oldu.

Öğrencilerin en iyi bildiği malzeme olan ve yıllardır birçok kesimin severek tükettiği "spagetti" ile yapılan köprüler farklı görüntülerin çıkmasına neden oldu. Spagettiden yapılan birbirinden iddialı köprüler tasarımlarıyla da hayran bıraktırdı. Spagettilerin silikonla yapıştırılarak yapıldığı köprüler, tasarım olarak gerçek köprüleri aratmadı. İlk olarak köprüler jüri karşısında fuaye alanında görücüye çıkarak puan aldı. Jüri üyeleri estetik ve özgünlük açısından değerlendirmelerini tamamlayarak Çukurova Üniversitesi’nden Black Crew 2 grubunun köprüsü birinci oldu.

Rektör Prof. Dr. Kibar, Ödüllü Öğrenciler ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çagatay’ı Makamında Kabul Etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, yarışmada birinci olan öğrenciler Mehmet Altın ve Emre Şenol Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Çağatay’ı makamında kabul etti. 2 bin 500 TL değerindeki birincilik ödülüne sahip olan ve Çukurova Üniversitesi’ni yarışmada en iyi şekilde temsil eden öğrencileri Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tebrik etti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi