Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Prof. Dr. Metin Yavuz Yeniden İnterplast Türkiye Dernek Başkanlığına Seçildi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

25.04.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz yeniden İnterplast Türkiye Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Türkiye'nin tedavi olanakları kısıtlı olan bölgelerinde ve dünyanın tıp açısından gelişmekte olan ülkelerinde doğuştan dudak-damak yarığı, yanık, savaş yaralanmaları veya sonradan oluşmuş sakatlıklardan yakınan insanları plastik ve rekonstrüktif cerrahi yardımı ile tedavi etmek ve bu tür engelli insanları topluma kazandırma amacı taşıyan İnterplast Türkiye Derneği'nin 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen gelen kurul saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve kongre divanının seçilmesiyle başladı. Yönetim kurulu çalışma programı ile mali raporun okunup ibra edilmesiyle devam eden İnterplast Türkiye Derneği Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim, denetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı.

Mevcut başkanlığı yürüten, ÇÜ Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Oybirliğiyle bir kez daha yönetim kurulu başkanı seçildi.

Katılımcıların dilek ve temennisiyle sona eren Prof. Dr. OSMAN Metin Yavuz başkanlığındaki İnterplast Türkiye Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Başkan
Dr. Osman Metin Yavuz

II. Başkan Yardımcısı:
Dr. Oğuz Çetinkale

Genel Sekreter:
Dr. Şule Akın
Sayman:
Dr. Eyüphan Gencel

Asıl Üye:
Dr. Deniz İşcen

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:
Dr. Faruk Akmanlar
Dr. Hasan Murat Gündüz
Dr. Cengiz Eser
Dr. Tamer Seyhan
Dr. Şakir Ünal

Denetleme Kurulu Üyeleri:
Dr. Mustafa Cömert
Dr. Anış Arıboğan
Dr. Erol Kesiktaş

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri:
Dr. Ersal Kaya
Dr. Recep Anlatıcı
Dr. İbrahim Tabakan

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi