Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde Yabancı Öğrenci Kayıt Heyecanı Başladı
500 Yabancı Öğrenci Çܒye Kayıt Yaptıracak

 

 

Adana (ÇÜHM) -

26.08.2015

Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ) bu kez de yabancı öğrencilerin kayıt heyecanı vardı. Çeşitli ülkelerden eğitim için Türkiye’ye gelip, girdikleri sınavlarda başarı göstererek Çukurova Üniversitesi’ni tercih eden 500 yabancı uyruklu öğrenci üç gün boyunca kayıt yaptırabilecek

Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi (ISO) tarafından koordine edilen kayıtlar Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleştiriliyor. ISO Müdürü Prof. Dr. Alhan Sarıyev ile Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Rana Yıldırım gözetiminde start verilen kayıtlar, Tanıtım ve Organizasyondan Sorumlu Koordinatörler Yüksek Mühendis Bahadır Çapar ve Uzman Hasan Ahkemoğlu sorumluluğunda yapılıyor. ISO ekibi, eğitim için Çukurova Üniversitesi’ni tercih eden yabancı uyruklu öğrencilerin kayıtlarının kısa zamanda ve sorunsuz yapılabilmesi için sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başladı.

 

 

Tek Adreste, Bürokratik İşlemlere Takılmadan Kolay Kayıt

Yabancı öğrenci kayıt organizasyonu hakkında bilgi veren Yüksek Mühendis Bahadır Çapar ve Uzman Hasan Ahkemoğlu, bu yıl Çukurova Üniversitesi’ne 500 civarında yabancı öğrencinin kayıt için başvuruda bulunduğunu söylediler. Yapılacak yeni kayıtlarla birlikte toplam yabancı öğrenci sayısının 1.600 dolayında olacağını bildiren Çapar, “3 gün sürecek kayıt maratonuna bugün başladık. Yapılan sınavlar sonucunda Çukurova Üniversitesi’ne kayıt yaptırma hakkı kazanan adaylar göç idaresinden öğrenci işleri masasına, vergi dairesinden uluslararası öğrenci ofisi kayıt masasına kadar birleşik bir entegre yapı içerisinde tek adreste, tek günde tüm akademik ve bürokratik kayıt işlemlerini tamamlayabilecek.” dedi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi