Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Gıda Mühendisliği Bölümü “İş’te Biz” Kariyer Günleri Düzenledi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

03.06.2016

Çukurova Üniversitesi, kent dinamikleri ile öğrencileri buluşturmaya devam ediyor… Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, öğrencilerinin mezuniyet sonrası kariyer planlamalarına yardımcı olmak, iş görüşmeleri ve iş hayatında kendilerini bekleyen zorluklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla önemli bir toplantıya imza attı.

ÇÜ Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından bu yıl ikincisi organize edilen ‘İş’te Biz’ toplantısında Yörük Süt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz ve ÇÜ Gıda Mühendisliği Bölümü eski mezunlarından İlker İncesesli (Tate&Lyle, Food Systems Türkiye) konuşmacı olarak katıldı.

Mezunlar Öğrencilerle Buluştu.

ÇÜ Akif Kansu Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansta öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla iş seçimi ve iş görüşmeleri sırasında gereksinim duyacakları bilgileri kazandırmak için iş hayatında başarılı olmuş mezunlarla öğrenciler bir araya geldi. ‘İş’te Biz’ toplantısının açılışında konuşan Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Ünal, öğrencilerin mezuniyet sonrası kendilerini rekabet ortamı içerisinde bulacaklarını belirterek Gıda Mühendisliği Bölümü olarak bu tür toplantıların öğrencilerin mezuniyet sonrasına hazırlanmalarına önemli katkısı olacağına inandıklarını söyledi.

Başarı Hikayelerini Anlattılar.

Açılış konuşmalarının ardından Yörük Süt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz ve ÇÜ Gıda Mühendisliği Bölümü eski mezunlarından İlker İncesesli (Tate&Lyle, Food Systems Türkiye) öğrencilere başları hikâyelerini anlattı. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan konuşmacılar öğrencilerin mesleki kariyerlerinde başarılı olmaları için yapmaları gerekenleri anlattı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi