Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 Yılı 4. Olağan Toplantısı Yapıldı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

21.10.2016

Adana İl İstihdam ve Mesleki eğitim Kurulu 2016 yılı 4. Olağan Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapıldı.

Çukurova Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 yılı 4. Olağan Toplantısı’na Vali Mahmut Demirtaş ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın yanı sıra ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, İŞKUR yetkilileri, yerel yönetimler, sendikalar, sivil tolum kuruluşları ve meslek örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Demirtaş, düzenli olarak yapılan toplantıların yararlı sonuçlarını alacaklarına inandığını belirterek, “İlimizdeki işsizlik oranını en aza indirmek, işsizlikle mücadelede arzu edilen başarıyı yakalamak, istihdamı artırıcı tüm proje ve çalışmaları titizlikle yürütmek, üzerinde önemli durduğumuz bir konu. İlimizdeki istihdam oranını yükseltmek için ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

İşsizlikle mücadele konusunda gerçekleştirilen çalışmaların ayrıntılarıyla ele alındığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, yürütme kurulu ve denetim kurulu raporları, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri, kurulun görüşlerinin sunulması, proje özetleri ile bir önceki toplantıda alınan kararların gerçekleşme durumları ile ilgili sunum ile devam etti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi