Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

KBB Uzmanları Çukurova Üniversitesi’nde Kadavra Üzerinde Eğitim Aldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

29.03.2017

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Cerrahisi Derneği, Çukurova Kulak Burun Boğaz Derneği ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) işbirliğiyle ‘Video Konferanslar’ etkinliği düzenlendi. Bu yıl 15.’si gerçekleştirilen ulusal nitelikteki yıllık bilimsel toplantıya Çukurova Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Açılış toplantısı Adana Sheraton Otel’de, uygulama eğitimleri ise Çukurova Üniversitesi laboratuvarlarında gerçekleştirilen bilimsel toplantı 3 gün sürdü. Video konferans sistemi ile 400’e yakın katılımcının takip ettiği konferanslarda 100’ün üzerinde konuşmacı bilimsel sunum yaptı.

Eğitimler Kadavralar Üzerinde Uygulamalı Olarak Verildi.

KBB alanında dünyaca ünlü bilim insanlarının katılımıyla gerçekleştirilen konferanslarda birçok konu ele alındı. Etkinlik kapsamında birçok kurs da düzenlendi. Konferansların ardından Çukurova Üniversitesi Anatomi Laboratuvarı’nda “Temporal Kemik Diseksiyonu Kursu” “İnteraktif Videovertigo Kursu” ve  “Parotis Kursu” verildi. KBB uzmanının katıldığı özel kursta en önemli ayrıcalık ise kadavra üzerinde birebir eğitim verilmesiydi.

HABER GÖRÜNTÜ LİNKİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

https://we.tl/uItX0HZFFG

https://wetransfer.com/downloads/119fa6a359f2dd191ec3e7c7fa7a814b20170328104422/4d89bc

 

75 KBB Uzmanı Kadavra Üzerinde Ameliyat Yaptı.

ÇÜ KBB Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Özdemir 15. Video Konferanslar Kongresi’nin son 5 yıldır Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde düzenlendiğini belirterek, yurt dışından ithal ettikleri kadavralar üzerinde uzmanların çalışma olanağı bulduğunu söyledi.

“Ulusal düzeyde yaptığımız toplantımıza yaklaşık 400 KBB Uzmanı, kadavra üzerindeki kurslara da ortalama 75 KBB Uzmanı katıldı. Kadavralar üzerinde diseksiyon gerçekleştirildi. Kursların amacı KBB Uzmanlarının hasta üzerinde ameliyat yapmadan önceki eğitimleri için gerekli. Bizim asıl amacımız kadavra üzerindeki kursları yaygınlaştırmak.” 

 

1 Kadavra Üzerinde 2 Asistan Ameliyat Yaptı.

Çukurova KBB Derneği Başkanı ve ÇÜ KBB Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Tuncer, en büyük desteği Çukurova Üniversitesi’nden aldıklarını belirterek, kadavra diseksiyon kurslarının da bilimsel etkinlikte olmasının ayrıcalık olduğunu söyledi. Uzman ve asistanların kulak ameliyatlarını en ince ayrıntısına kadar yaptığını hatırlatan Prof. Dr. Ülkü Tuncer 1 kadavraya 2 asistanın çalışma olanağı bulduğunu söyledi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi