Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde Caz Rüzgârı…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.11.2014

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali’nin bir klasiği haline gelen ve bu yıl altıncısı düzenlenen “Kampüste Caz” etkinliği Çukurova Üniversitesi’nde müzikseverlerle buluştu. Konsere çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

24. Akbank Caz Festival'nin en çok ilgi gören etkinliklerinden Kampüste Caz kapsamında, "klez jazz" türünün en özgün topluluklarından Cukunft dün akşam Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde sahne alarak muhteşem bir performans sergiledi.

 

 

Cukunft Üniversiteli Gençlerle Buluştu

Polonya-Türkiye diplomatik ilişkisinin 600. yıldönümü nedeniyle 2014 Kültür Programı kapsamında Akbank Caz Festivali ve Jazztopad Festivali işbirliği ile gerçekleştirilen proje ile Cukunft, Adana’da cazın coşkusunu ve heyecanını üniversiteli gençlerle buluşturdu.

Grup Hakkında Kısa Bilgi…

Elektro Gitar da Raphael Roginski, Davul da Pawel Szpura, Klarnet de Pawel Szamburski, Trompet de Kacper Szreoder’den oluşan “Cukunft” grubu, 1850’lerden sonra Orta ve Doğu Avrupa halklarının folklorik ezgileriyle kendi yerel müzikal geleneklerini özel bir uyumla bir araya getirdiği belirtildi. Amerika’da klezmer müziğinin ilk örneklerini üreten grup “Klez jazz” olarak adlandırılan yeni bir caz türü yaratarak, bu türün en özgün topluluklarından biri olduklarını da kanıtladı

 

 

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi