Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Almanya’dan Kardeş Okul Projesi Kapsamında Adana’ya Geldiler

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.05.2014

Almanya ve Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilen “Kardeş Okul Projesi” kapsamında, Robert-Bosch Vakfı’nın desteğiyle Adana’ya gelen, Almanya Köln Katharina-Henoth-Gesamt Okulu ve Adana’daki kardeş okulu olan Toki Köprülü Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.
Tersine göçü konu alan bir belgesel çekimi yapmak için kardeş okul projesi kapsamında Adana’ya gelen Almanya Köln Katharina-Henoth-Gesamt okulu öğretmenleri ve öğrencileri, burada yaşayan kadınlarla röportajlar yaptı.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almaca Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Cavidan İmren’in de destek verdiği projede amaçlarının, Almanya’daki uyum sorununa renk katmak olduğunu belirten Katharina-Henoth-Gesamt Okulu öğretmenleri Hilal Günday ve Sabriye Türker, 15 Türk öğrencinin de proje kapsamında Almanya’ya gideceğini belirtti. TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi Müdürü Ali Riza Dikmen ve öğretmenler Gamze Gece, Cavidan Çotlu da Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a proje hakkında bilgi verdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi