Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Küresel Isınma ve Kültürlerarası Hoşgörü karikatür sergisi açıldı!

 

 

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği tarafından düzenlenen Karikatür Sergisi’nin açılışı, Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü'nde Adana Valisi Avni Coş tarafından gerçekleştirildi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr Mustafa Kibar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz 'da sergi açılışında bulundu. Vali Avni Coş, güzel bir sergi olduğunu ifade ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Adana Şube Başkanı Gastroentroloji Uzmanı Mahmut Şansal, Vali Coş' la  birlikte sergiyi gezerek karikatürler hakkında bilgi verdi. Vali Coş, kapalı toplumların karikatürü daha çok tercih ettiklerini, açık toplumların karikatüre çok fazla ihtiyaç duymadıklarını belirtti. Bu çerçevede, iki yılda bir düzenlenen karikatür sergisinde bu yıl birçok ülkeden karikatürler yer alıyor. Sergide yer alan karikatürler kültürlerarası hoşgörü ve küresel ısınma başlıkları altında sınıflandırılıyor.

Üniversitemizde açılışı gerçekleştirilen sergi Yeni Yüksektepe Kültür Derneğinin  18 farklı şubesinde karikatür sevenlerle buluşacak. Sergide Küresel Isınma başlığı altında 30 ülke, Kültürlerarası Hoşgörü başlığında ise 35 ülkeden karikatürler yer alıyor. Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğünde devam eden sergi 1 Mart tarihine kadar açık olacak.

   

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi