Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi “Kariyer Yönetimi Becerileri” AB Projesi 4. Uluslararası Toplantısı Bükreş-Romanya’da Yapıldı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

08.05.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ortaklığında Avrupa Birliği ERASMUS + Programı KA2 – Üniversitelerarası Stratejik Ortaklık Projeleri kapsamında, “ÇÜ Kariyer Yönetimi Becerileri” konulu projenin 4. Uluslararası toplantısı Polytechnic University of Bucharest’in organizasyonu ile Bükreş/Romanya’da yapıldı.

3 gün süren uluslararası proje toplantısına, University of Camerino- İtalya, Centro Studi Pluriversum-İtalya, Çukurova Üniversitesi-Türkiye, Athens University of Economics and Business-Yunanistan, Institute of Entrepreneurship Development-Yunanistan, DEP Institute-İspanya, Cascaid Limited-İngiltere, University of Derby-İngiltere, Polytechnic University of Bucharest-Romanya öğretim elemanları ve temsilcileri katıldı. Proje içerisindeki çıktıların tamamlanması üzerine yapılan toplantıda Çukurova Üniversitesini, Öğr. Gör. Erdoğan Şimşek ve Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Çetin İlin temsil etti.

Projeyle ilgili bili veren Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Çetin İlin, Avrupa Hayat Boyu Rehberlik Politikası Ağı’nın (ELPGN), kariyer yönetimi becerileri, bireylerin mevcut yetkinlikleri ve öğrenme hedeflerini geliştirmek ve kariyerlerini geliştirecek hareketleri ortaya çıkarmak için yardımcı olacak yeterlikleri dikkate aldığını söyledi.

Toplantıda, Kariyer Yönetimi Becerileri konusunda yapılan ortaklık faaliyetleri sonucunda yeni geliştirilen en iyi uygulamalar ve kaynakların tanımlanmasının ele alındığını belirten Çetin İlin, projenin okullarda rehberlik ve eğitim kaynaklarının geliştirilmesi için Avrupa düzeyinde iş birliğini geliştirdiğini ifade etti.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi