Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ İletişim Seminerleri Bu Hafta “Canlı ve Kırmızı” Geçti.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

23.12.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü farklı konuk ve konu başlıklarıyla konusunda uzman kişileri öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. İletişim Seminerleri Dersi kapsamında düzenlenen etkinliğin konuğu “Kampüste Canlı Kırmızı”  etkinliği kapsamında Hürriyet Gazetesi Kırmızı Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt’tü…
İletişim öğrencileriyle buluşan Gürül Öğüt, “Biz Müthiş Bir Reklam Yaptırmak İstiyoruz” başlıklı konferans vererek öğrencilerle “Kampüste Canlı Kırmızı” atölye çalışması yaptı.

Güney Reklamcılar Derneği organizasyonunda gerçekleşen buluşmaya Çukurova Üniversitesi’nin İletişim, Güzel Sanatlar ile İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden öğrenciler katıldı. Törenin açılışında konuşan Güney Reklamcılar Derneği Başkanı Mustafa Öncül, öğrencilere dernek hakkında bilgi vererek Anadolu’da reklamcılığa bakışı anlattı.

Çukurova Üniversite İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu ise geleceğin iletişimcilerini konusunda uzaman isimlerle buluşturarak bilgi ve deneyimlerini aktarma fırsatı verdiklerini ifade ederek Güney Reklamcılar Derneğine ve Gürül Öğüt’e teşekkür etti.

 

“Biz Müthiş Bir Reklam Yaptırmak İstiyoruz”
ÇÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Biz Müthiş Bir Reklam Yaptırmak İstiyoruz” konferansında Kırmızı Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt, başarılı reklamın nasıl olması gerektiğini öğrencilere örnekler  vererek anlattı. Başarılı reklam yapmak için sadece reklamcının ya da ürünün olmasının yeterli olmadığını hatırlatan Öğüt, başarılı reklamın birçok etkenin birleşimiyle oluştuğu söyledi. 

“Kampüste Canlı Kırmızı” Atölye Çalışması Yapıldı.

Konferansın ardından “Kampüste Canlı Kırmızı” atölye çalışması yapıldı. Öğrenciler aralarında gruplar kurarak görev dağılımı yaparak kendilerine verilen konu doğrultusunda reklam eskizleri hazırladı.

Bu yıl boyunca tüm üniversitelerdeki “Kampüste Canlı Kırmızı” etkinliklerinde birinci olan çalışmalar, Mayıs 2017’de “Büyük Kırmızı” jürisine sunularak jürinin belirleyeceği Türkiye birincisi ekibi belirlenecek. Belirlenen ekip temsilcileri Kırmızı Ödül Töreni’ne davet edilecek.

Kırmızı Ödülleri Nedir?

Kırmızı Ödülleri, Hürriyet Gazetesi yayın grubundan olan Kırmızı Dergisi tarafından düzenlenen ve reklam alanında yılda bir kez tekrarlanan bir ödül. Kırmızı Ödülleri'nin amacı, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasına özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek. Ödül töreninin ardından, yılda bir kez yayımlanan Kırmızı Kitap'ın içeriği Kırmızı'ya katılan reklamlardan oluşturularak bir anlamda Türk reklamcılığının Almanağı tutuluyor. Kitap sınırlı sayıda basılarak dağıtılıyor. Kırmızı ödülleri 2005 yılından beri düzenleniyor. Ayrıca her yıl, Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri'nde ödül kazanan işler, Türkiye'nin değişik yerlerindeki üniversitelerde Güzel Sanatlar ve İletişim Fakültesi öğrencilerine tanıtılmak amacıyla sergiler açılıyor.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi