Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde Kan Bağışı Kampanyası Başladı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.03.2016

Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından Çukurova Üniversitesi’nde “1 Dakika için harekete geçin!” sloganıyla düzenlenen kan verme kampanyasına öğrenciler ve akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Kaynağı insan olan kan, özellikle kanamalı hastalar ile Akdeniz Anemisi hastaları için hayata bağlanabilecekleri en önemli ihtiyaç.

Türkiye’de bu tür hastaların kan ihtiyacını karşılama görevini üstlenen Kızılay, çeşitli kampanyalarla vatandaşı kan bağışına teşvik ediyor. Türk Kızılayı Adana Şubesi de “1 Dakika için harekete geç!” sloganıyla kan bağış kampanyası başlattı. Çukurova Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri, Çukurova Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Kızılay’ın ortaklaşa düzenlediği etkinlik R1-R2 derslikleri arasında yapıldı.

 

 

 

Kan Bağışı Kampanyası 3 Gün Boyunca Sürecek.

Öğrenciler ve akademisyenler düzenlenen kampanyaya destek vererek kan bağışında bulundu. Kızılay Çadırı Sorumlusu Dr. Alper Tunçsoy, öğrencilerden ve akademisyenlerden düzenli kan bağışçısı kazanmak için bu etkinliğe imza attıklarını söyledi. Hastaların kan ihtiyacını karşılamak için mobil kan alım merkezinde kan topladıklarını hatırlatan Dr. Tunçsoy, öğrenci ve üniversite çalışanlarının destekleriyle, ihtiyacı olan hastalara kan toplayacaklarını söyledi.

Etkinliğin üç gün süreceğini bildiren Dr. Tunçsoy, mümkün oldukça çok kan bağışçısı beklediklerini ifade etti. Dr. Tunçsoy, daha önce belirlenen eğlence etkinliklerini hain terör saldırılarında verilen şehitlerden dolayı iptal ettiklerini söyleyerek, “Kan sürekli bir ihtiyaç, 3 gün sürecek kan toplama etkinliğimize öğrencilerimizi akademisyenleri ve üniversite çalışanlarını bekliyoruz.” dedi.

Kan veren bağışçılara Kızılay yetkilileri, üzerinde Kızılay sembollü olan kupa bardak, makarna, tatlı ve içecek ikram etti.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi