Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Devlet Konservatuvarı, Özel Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alacak

 

 

Adana (ÇÜHM) -

25.08.2014

Evrensel ve ulusal çoksesli müzik ve sahne sanatları alanında nitelikli, çağdaş, uluslararası düzeyde bir eğitim vermeyi amaçlayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı, özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak. Ön kayıtlar 29 Ağustos’ta sona erecek.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın resmi web sitesindeki duyuruda, Tiyatro-Oyunculuk Anasanat Dalı ön elemelerinin 8-9 Eylül saat 9’da, baraj sınavının 10-11 Eylül saat 9’da, kesin kabul sınavının ise 12 Eylül saat 15.00’de gerçekleşeceği bildirildi.
Opera-Şan Anasanat Dalı sınavları ön elemeleri de 3 Eylül saat 10’da, baraj sınavı 4 Eylül saat 10’da, kesin kabul ise 5 Eylül saat 10’da yapılacak.
Müzik Bölümü baraj sınavı (solfej sınavı) ise 8 Eylül saat 9’da yapılırken, bu bölüme ait Piyano, Yaylı Çalgılar ve Üflemeli-Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı kesin kabul sınavları 9-10-11 Eylül saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Sınava katılmak isteyen adayların ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrenci işleri ofisine bizzat giderek nüfus cüzdanı fotokopisi, lise diplomasının aslı veya aslı gibidir onaylı fotokopisi, YGS sonuç belgesi ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile 29 Ağustos 2014’e kadar başvuru yapmaları gerekiyor.
Sınavlar ve aranan şartlarla ilgili daha geniş bilgi http://devletkonservatuvari.cu.edu.tr adresinden alınabiliyor.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi