Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Öğrencileri Yine Birinci Oldu.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.06.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor. Yaptığı çalışmalar ve aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri bu başarılara bir yenisini daha ekledi. Bu yıl 7.’si yapılan Musical Fıreworks In Baden- Wurttemberg yarışmasında ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerinden aynı zamanda ikiz kardeş olan Bahar-Zeynep Yargı birincilik ödülüyle döndü.

Rusya, ABD, Almanya, Avusturya, Fransa, Çin, Hollanda, İsveç, Polonya gibi müzik alanında üst düzey seviyedeki 24 ülkeden 97 yarışmacının farklı yaş kategorilerinde yarıştığı yarışmada Bahar ve Zeynep Yargı yarışmanın elemelerine katılmadan doğrudan finallere davet edilerek yarıştı.

İkiz kardeşler Almanya’da Yapılan Yarışmada Birincilik Elde Etti.

Birincilik ödülüyle Üniversiteye dönenen öğrencileri ve ÇÜ Devlet Konservatuvarı Yönetimini makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, başarılarından dolayı öğrenci ve akademisyenlere teşekkür etti.

Prof. Dr. Kibar, öğrencilerin Türkiye, Adana ve Çukurova Üniversitesi’ni Almanya’da en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek Çukurova Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem verildiğini söyledi. Prof. Dr. Kibar, Çukurova Üniversitesi’nin bilim, teknoloji ve sanat alanlarında yürüttüğü eğitim-öğretim faaliyetleri ve araştırma-geliştirme çalışmaları ile değişme, gelişime açık olduğunu ifade etti.

 

Rektör Prof. Dr. Kibar; “Paydaşlarını önemseyen, eğitim-öğretimde kaliteye odaklanmış, insan ve doğa yararına yaptığı bilimsel, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla model bir üniversite olmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin bu başarıları ile bu hedeflerimize ulaşıyoruz.” dedi.

Zeynep Yargı Jüri Üyelerinden 100 Tam Puan Aldı.

Zeynep Yargı yarışmada “Assoluto” yani tartışmasız birinci olarak tüm jüri üyelerinden 100 tam puan alırken, ziyarete Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Ganiyev, Öğr. Gör. Çağla Çoker de katıldı. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 


 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi